Ekologiczny prezent na Mikołajki

Mikołajki to świetna okazja, by obdarować bliskich wyjątkowym podarunkiem. Często jednak łatwo ulec pokusie i kupić prezent, który stanie się jeszcze jednym “osadzaczem kurzu”. Jaki prezent na mikołajki (www.bee.pl) będzie zarówno trafiony, jak i ekologiczny? 

Na zdrowie wszystkim!

Jedną ze sprawdzonych strategii jest prezent, który można zjeść. W ofercie sklepów internetowych znajduje się wiele produktów, które można podarować, dbając o środowisko. Można więc znaleźć ekologiczne wersje czekoladowych kalendarzy adwentowych, wegańskie mikołaje, a nawet pięknie zapakowane w odświętne pudełka czekolady. Można wybrać także herbatę pochodzącą ze zrównoważonych upraw lub butelkę wina opatrzoną europejskim certyfikatem żywności ekologicznej. 

Luksus w zgodzie z naturą

Coraz powszechniejszym prezentem na Mikołajki stają się ekologiczne kosmetyki lub ich zestawy. Wiele z nich to coś więcej niż tylko estetyczne opakowanie. Ekologiczne kosmetyki muszą spełniać wiele wymagań, dzięki czemu często można w nich znaleźć składniki wysokiej jakości i krótsze składy niż w przypadku klasycznych produktów. Co więcej, mogą zawierać więcej substancji aktywnych, przez co łatwiej będzie zauważyć pożądany efekt. Obecnie łatwo znaleźć ekologiczną sól do kąpieli czy balsam do ciała, który będzie cieszył zapachem i właściwościami. 

Zapakuj od serca

Dla wielu osób Mikołajki kojarzą się z prezentem zapakowanym w błyszczący papier prezentowy, który chwilę później trafia do kosza. Na szczęście istnieje wiele prostych alternatyw, które nie tylko uczynią prezent wyjątkowym, ale też będą zgodne z zasadami less waste. Podarunek można dać w torebce prezentowej, którą obdarowana osoba może przekazać dalej już podczas Bożego Narodzenia – wystarczy nie zapisywać dołączonej do niej karteczki. Estetycznym i unikalnym rozwiązaniem jest zapakowanie prezentu w gazetę lub papier pakowny, który można udekorować gałązką drzewa iglastego lub suszonym plastrem pomarańczy. Takie rozwiązanie sprawia, że prezent jest eko i zapada w pamięć jeszcze przed jego rozpakowaniem.